Лето 2024 Шенѓин Вила Алберти

Шенѓин е новата омилена дестинација за туристите од Македонија кое е на Јадранско море. Станува збор за туристичко место одалечено на 310 километри од Скопје, со широка песочна плажа долга 5 километри и за да ја прошетате цела ви е потребно околу час и половина, шеталиште долго повеќе од 2 километри, богато со игралишта за деца, сувенирници, ресторани. Цените на лежалките не се високи, почнувајќи од 5 евра за двајца(во зависност од месецот). Шенѓин е совршено место за фамилијарен одмор

 Вила Алберти се наоѓа на сама плажа и во строг центар.

Располага со студиа за до 4 лица (брачен кревет и кревети на спрат) и апартмани од 5 до 6 лица со истата структура на кревети (брачен кревет и кревети на спрат во кујна и уште една посебна спална со брачен кревет) на прв и втор кат без лифт.

Сите сместувачки капацитети се опремени со: Легла во зависност од студиото/апартманот, тоалет (без туш кабина), балкон (мал), гардеробер (мал), фрижидер, мини кујна решо со една рингла за приготвување на лесна храна и TV. Вилата исто така располага со две машини за перење алишта кои се на располагање на гостите и е обезбедена со камери.

20% ПОПУСТ ДО 31.01.2024 НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ
РЕЗЕРВИЈА СО 50% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024

ТерминСтудио 1/4Апартман 1/6
26.05-02.06.202499€ промо119€ промо
02.06-09.06.2024169 134€199 159€
09.06-16.06.2024258 206€288 229€
16.06-23.06.2024298 239€328 259€
23.06-30.06.2024318 255€348 278€
30.06-07.07.2024368 295€398 318€
07.07-14.07.2024418 335€448 358€
14.07-21.07.2024418 335€458 367€
21.07-28.07.2024418 335€458 367€
28.07-04.08.2024438 349€478 379€
04.08-11.08.2024438 349€478 379€
11.08-18.08.2024438 349€478 379€
18.08-25.08.2024408 325€448 358€
25.08-01.09.2024368 295€398 318€
01.09-08.09.2024258 205€288 229€
08.09-15.09.2024228 179€238 206€
15.09-22.09.2024198 158€228 182€
22.09-29.09.2024109€ промо129€ промо

Во цената е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима
 • Паркинг (ограничени места)

Во цената не е вклучено:

 • Превоз – 50 евра возрасен, деца од 2-11.99год. 40 евра, деца до 1.99 год. бесплатно (не користи седиште). Цените се за повратен билет
 • Туристичка такса 0.5 центи од ноќ од студио/апартман- се плаќа при уплата на аранжман- задолжително
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Авто Атом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *