Хотел Делта – Огнаново

Хотелот Делта е сместен во прекрасната населба Огнаново  50 km. јужно од Банско. Хотелот располага со различни типови на соби и со апартмани. Ресторанот на хотелот нуди прекрасна храна за сечиј вкус со прикладни цени. Во хотелот има отворени и затворени базенти со топла, минерална, лековита вода која е причина за посета на голем дел од посетителите.

Цени за ноќевање со појадок од 02.01.2024

Соба со два кревети – за 2 возрасни лица – 49 евра.

Стандардна соба за двајца  – за 2 возрасни лица – 59 евра.

Стандардна соба за тројца  – за 3 возрасни лица – 86 евра.

Соба за двајца А категорија – за 2 возрасни лица – 69 евра.

Соба за тројца А категорија – за 3 возрасни лица – 95 евра.

Апартман за двајца – за 2 возрасни лица – 89 евра.

Фамилијарни соби (2 соби) – за 2 возрасни + 2 деца – 104 евра.

Мезонет со 2 соби – за 2 возрасни + 3 деца – 109 евра.

Апартман со 2 спални – за 2 возрасни + 3 деца – 147 евра.

Во цената е вклучено:
– Ноќевање
– Појадок
– Користење на внатрешниот топол базен
– Паркинг
– Интернет
– Парна бања
– Сауна
– Џакузи

Деца до 3.99 години се сместуваат бесплатно само за ноќевање
Дете од 4 до 11.99 години на дополнително легло – 19 евра за
ноќевање со појадок.
Дете над 12 години и возрасен на дополнително легло – 25 евра за
ноќевање со појадок.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *