Allegro Maisonette Lux – Лето во Ормос Панагиас

Локација и краток опис: вилата e лоцирана во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкидики, Ситонија на 400м оддалеченост од една од најубавите плажи на Ситонија, плажата Трани Амудиа. Располага со 3 лускузно опремни мезонети со капацитет за максимум 8 лица со приватен базен. Секој од мезонетите е постаен на 2 нивоа. На првото ниво има тоалет, комплетно опремена кујна со прибор, голем фрижидер, микро, рерна, решо за готвење, машина за перење, трпезариска маса, ТВ, клима и софа на извелекување и можност за уште еден дополнителен кревет. На второто ниво на приземје се распоредни 2 спални соби, првата со брачен кревет, втората со 2 единечни кревет, тоалет и излез кон голема тераса со двор, со приватен базен и летниовец со скара и простор за седење. Гостите имаат на располагање приватен паркинг и бесплатен Wi-Fi интернет. Локацијата на оваа луксузна вила е една од најатрактивните на вториот крак Ситонија и од таа причина е погоден избор за сите кои сакаат да ги истражуваат најпопуларните плажи во овој дел на Халкидики.

Блиски содржини: на пешачка дистанца од вилата има помали продавници, таверни, кафе барови, рибара, пекара, водени спортови и останати туристички содржини.

Плажи во околина:

– Трани Амудиа плажа 400м

– Латура плажа 1,5км (3мин со кола)

– Лагониси 1,8км (3мин со кола)

– Талго плажа 2,5 км (4мин со кола)

План и програма

 Лето 2024 во Ормос Панагиас во кое нудиме за вас 19 термини на располагање во Allegro Maisonette Lux.

Термини почнувајќи од 19.05.2024 до 29.09.2024.

Што е вклучено во цената

-Наем на мезонет за 7 ноќевања

Што не е вклучено во цената

-Превоз за возрасни 50евра по лице повратен билет , за деца до 11,99 години 40 евра повратен билет

-Патничко осигурување

-Индивидуални трошоци

ТерминиРедовна ценаКапацитет
19.05.24-26.05.2024579е1/6+1
26.05.24-02.06.2024659е1/6+1
02.06.24-09.06.2024759 e1/6+1
09.06.24-16.06.2024829е1/6+1
16.06.24-23.06.2024999е1/6+1
23.06.24-30.06.20241099 e1/6+1
30.06.24-07.07.20241139 e1/6+1
07.07.24-14.07.20241299 е1/6+1
14.07.24-21.07.20241399 е1/6+1
21.07.24-28.07.20241499 е1/6+1
28.07.24-04.08.20241499 е1/6+1
04.08.24-11.08.20241499 е1/6+1
11.08.24-18.08.20241499 е1/6+1
18.08.24-25.08.20241399 е1/6+1
25.08.24-01.09.20241139 e1/6+1
01.09.24-08.09.2024899 e1/6+1
08.09.24-15.09.2024799 e1/6+1
15.09.24-22.09.2024699 e1/6+1
22.09.24-29.09.2024599 e1/6+1

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1.5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра ПО ЛИЦЕ, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во собите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *