Category: Лептокариа 2024

 • Вила Катерина

  Вила Катерина

  Вила Катерина се наоѓа во Лептокарија,  сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот. Вилата има безжичен интернет и простор за багаж. На три спрата располага со трокреветни, четврокреветни студиа и апартмани Во секоја соба има опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред (со доплата на лице место 5еур на ден) и…

 • Вила Јанис – Лептокарија

  Вила Јанис – Лептокарија

  ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад. До плажа има 8мин пешачење. Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 6еур на лице место). Адреса: Alexader papagou 20 Leptokaria Гпс координати:…

 • Студиа YALOS – Лептокарија

  Студиа YALOS – Лептокарија

  Студиа YALOS се нови студиа, лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина.  Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ,…

 • Лептокарија – Вила Амели

  Лептокарија – Вила Амели

  Вила Амели се наоѓа во централниот на 210 метри од плажа.Во понудата на вила Амели се трикреветни студија.Сите студија имаат основно опремена кујна, тоалет, тераса, телевизор, клима уред ( со доплата ). Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. Цените…

 • Хотел Акроталасиа – Лептокарија

  Хотел Акроталасиа – Лептокарија

  Хотелот Акроталасиа 3* се наоѓа во областа Пиериа, Лептокарија, на 1км одалеченост од центарот на Лептокарија, со идеална локација за оние кои преферираат мирен одмор.  Хотелот е на прва линија од плажа, и располага со ресторан, базен, кафе бар, детско игралиште и рецепција. Со вкупно 18 соби, секоја опремена со клима (вклучена во цената), мини…

 • Вила “ELENA” 2024

  Вила “ELENA” 2024

  НА ПЛАЖА ВИЛАТА “ELENA“СЕ НАОЃА ВО ЛЕПТОКАРИЈА НА САМАТА ПЛАЖА (ПРВ РЕД).РАСПОЛАГА СО ТРОКРЕВЕТНИ СТУДИЈА НА ПРИЗЕМЈЕ И ПРВИ  КАТ,СИТЕ ОПРЕМЕНИ СО КУЈНИ,КУПАТИЛО СО ВЦ,ТВ,КЛИМА УРЕД(СЕ ДОПЛАЌА 7€ ОД ДЕН ДОКОЛКУ СЕ КОРИСТИ),БАЛКОНИ СО ДИРЕКТЕН И СТРАНИЧЕН ПОГЛЕД НА МОРЕ И ЕДНО СТУДИО СО ПОГЛЕД НА ДВОР.СИТЕ СОБИ СЕ РЕНОВИРАНИ СО НОВИ КУПАТИЛА И КУЈНИ…

 • Хотел Moyses – Лето во Лептокарија 2024

  Хотел Moyses – Лето во Лептокарија 2024

  Лептокарија е туристичко место на брегот на Егејско Море. Се наоѓа на 80км од Солун, во подножјето на планината Олимп. Плажата е долга и песочна, кадешто има преубаво шеталиште.  Шеталиштето, чистото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија. Местото е идеално за семеен одмор. Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици,…

 • Вила “VANGELIS” – Лептокарија

  Вила “VANGELIS” – Лептокарија

  Бесплатно сместување за 3-то лице во студио и 5-то лице во апартман Вила “VANGELIS” се наоѓа на 150m од плажа, веднаш до хотел “Eleni” во Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија.. апартман со една спална за 5 лица и дуплекс апартман со две одделни спални соби за 5 лица. Во двокреветните студија има 2…