Category: Скијатос 2024

 • ВИЛА „ТРОУЛОС“

  ВИЛА „ТРОУЛОС“

  ТРАДИЦИОНАЛНО 14 ГОДИНИ КВАЛИТЕТНО И ПРОФЕСИОНАЛНО – ОСТРОВ СКИЈАТОС, ОД 2010 ГОДИНА ВО СОПСТВЕН ЗАКУП ЗА ВИСТИНСКИТЕ СОНУВАЧИ НА ЗЕН УБАВИНАТА И МЕДИТАЦИЈАТА На само 400 км.оддалеченост по копнен пат и 2,5 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров Скиjатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи…

 • Вила Павлос – Лето на Остров Скијатос 2024

  Вила Павлос – Лето на Остров Скијатос 2024

  На овој остров ќе ги најдете најдобрите песочни плажи, најуникатните кафулиња и барови, како и најдобрите таверни каде се подготвува свежа морска храна. Дефинитивно Скијатос е еден од најубавите острови во Егејското Море. Бродските тури околу Скијатос, како и оние што одат до соседниот остров Скопелос, ќе Ви овозможат да го истражите и доживеете овој…

 • ХОТЕЛ БЕЛВЕДЕРЕ – ЛЕТО НА СКИЈАТОС 2024

  ХОТЕЛ БЕЛВЕДЕРЕ – ЛЕТО НА СКИЈАТОС 2024

  Нови и модерни двокреветни соби во главната хотелска зграда и приватни бунгалови сместени веднаш до главната хотелска зграда кои нудат фасцинантен поглед кон заливот Ахладис и Егејското Море. Летниот одмор на Скијатос добива нова димензија! Хотелот се наоѓа на 150 метри од прекрасната песочна плажа Ахладис, што го прави одлично место за одмор и реклреација!…