Category: Никити 2024

  • Вила “ДИМИТРА” 2024

    Вила “ДИМИТРА” 2024

    НИКИТИ e туристичко место на западната страна на вториот крак на Халкидики-Ситонија.На оддалеченост од 100 км.југо-источно од градот Солун , Никити се краси со плажа во залив која гледа кон првиот крак поточно према Калитеа.Секоја година се одржува спортски маратон во пливање од Калитеа до Никити во далечина од 24 км.Идеално место за туристи кои…

  • Вила Лион – Лето 2024 во Никити

    Вила Лион – Лето 2024 во Никити

    Вила Лион се наоѓа помеѓу Никити и Агиос Јоанис Халкидики, со совршен поглед на заливот Торонеос. Вилата располага со паркинг простор за минимум 3 коли, скара, базен со лежалки и чадори, сауна и амам.Вилата има три ката: Приземјето нуди пространа кујна со сета модерна опрема вклучувајќи машина за миење садови, трпезарија, спална соба и бања…