Category: Ормос Панагиас

 • Вила Aquarelle – Лето во Ормос Панагијас 2024

  Вила Aquarelle – Лето во Ормос Панагијас 2024

  Ормос Панагијас е мало место на источниот брег на Ситонија. Името го добива по црквата посветена на Света Богородица (на грчки Панагија) која е зачувана уште од периодот на Византија. Делот покрај плажата е идеален за сите оние кои сакаат да имаат мирен семеен одмор бидејќи токму тука има убави места за уживање, разни градини…

 • Хотел Ангелос – Лето во Ормос Панагиас 2024

  Хотел Ангелос – Лето во Ормос Панагиас 2024

  Информации за хотелот Хотелот зафаќа површина од 3000 кв.м и има 2 станбени згради, сопствена уредена територија за одмор – пријатна сенката во дворчето опколено со дрвца од калинки и паркинг простор за сите гости. Неодамна е извршено комплетно реновирање на хотелот, а реновирани се и сите внатрешни простори. Елегантните соби на хотелот ви нуда…

 • Allegro Maisonette Lux – Лето во Ормос Панагиас

  Allegro Maisonette Lux – Лето во Ормос Панагиас

  Локација и краток опис: вилата e лоцирана во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкидики, Ситонија на 400м оддалеченост од една од најубавите плажи на Ситонија, плажата Трани Амудиа. Располага со 3 лускузно опремни мезонети со капацитет за максимум 8 лица со приватен базен. Секој од мезонетите е постаен на 2 нивоа. На првото…