Category: Калитеа 2024

 • Вила Теа

  Вила Теа

  Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плаѓата во Калитеа, на левата страна од главната улица која води до Полихроно. Вилата се состои од 2+1 студија и 1/3+1 студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат. Паркинг е дозволен пред самата вила но не е…

 • КАЛИТЕА – ВИЛА МАРИА

  КАЛИТЕА – ВИЛА МАРИА

  Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море.. Вилата располага со трокреветно и четворокреветни студиа, сите опремени со клима (доплата од 5еур на лице место), мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет. ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА ЦЕНИТЕ СЕ…

 • ВИЛА ПОСЕДИОН – КАЛИТЕА – НЕДЕЛА

  ВИЛА ПОСЕДИОН – КАЛИТЕА – НЕДЕЛА

  Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. -Трокреветното студио кое се наоѓа на 3 кат, располага со брачен кревет…

 • ВИЛА ПОСЕИДОН – КАЛИТЕА

  ВИЛА ПОСЕИДОН – КАЛИТЕА

  Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. Четворокреветните студија  располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки…

 • ВИЛА МЕРОПИ – КАЛИТЕА

  ВИЛА МЕРОПИ – КАЛИТЕА

  Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и  излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила.  Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до…

 • ВИЛА ДИМИТРА – КАЛИТЕА

  ВИЛА ДИМИТРА – КАЛИТЕА

  Вила Димитра се наоѓа на 500метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и на 40м одалеченост од вилата каде  има бесплатен паркинг.Трокреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен…

 • Вила “ГАЛИНИ” 2024

  Вила “ГАЛИНИ” 2024

  НА ПЛАЖА Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа.Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Идеална локација  за вистински одмор со опуштање од звукот  и бојата на  морето.Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции.Секоја соба има мини вц со туш и…

 • Вила “KOSTAS” – Калитеа

  Вила “KOSTAS” – Калитеа

  Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио Вила “Kostas”, се наоѓа во центарот на Калитеа на главниот булевар над плажата и на околу 120m од плажа. Располага со 1/4 студија (едно дупло легло + две единечни во студијата на I кат и четири единечни легла во студијата на II кат), Студијата се комфортни, чисти и со…

 • Вила “BLUE DREAM” – Калитеа

  Вила “BLUE DREAM” – Калитеа

  Бесплатно сместување за: 3-то 4-то и 5-то лице во Апартман Вила “Blue Dream”, се наоѓа во центарот на Калитеа, помеѓу втората и трета пешачка улица и околу 200m од плажа. Комплетно реновирана вила, располага со четири одлично уредени апартмани со една спална за 4 и 5 лица, на I-ви кат. Опремени се со: кујна (со комплетен прибор за онолку…