Hotel Kamena 3* 

Hotel Kamena 3* е позициониран централно во ски резортот Пампорово. Опкружен со густа четинарска шума, идеален е за мирен семеен одмор, но и за поголеми друштва. Се работи за помал хотел со ограничени содржини но со добра услуга и умерени цени. Хотелот во својата понуда има вкупно 42 сместувачки единици. Секоја е опремена со кабловска ТВ, мини бар, простор за седење, интернет. Некои се со балкон. Од хотелските содржини издвојуваме: интернет, надворешен паркинг, ресторан со 80 места, меана со 100 места, лоби бар со маса за билијар, релакс зона со теретана, парна бања, сауна, и масажа со резервација, детска игрална, ски остава, трансфер до ски лифтот.

 ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 (не е валиден за период 29.12-02.01)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.12.2023

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок и вечера, сауна, парна бања, фитнес, детско катче, интернет, паркинг, трансфер со ски центар Малина.

Попусти и доплати:

Деца до 11,99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО

Трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 20% попуст

Трет и четврт возрасен на дополнително легло во студио – 40% попуст

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 85€ / возрасен 40€/ дете 2 до 11,99 г.

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2+1, 3+0

Трокреветна соба – 2+2, 3+1

Студио – 2+2, 3+1, 4+0

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *