PERUN LODGE 4*- BANSKO

Хотелот се наоѓа во срцето на еден од најмодерните ски терени во Источна Европа-Банско.Отворен 2009 година,убава архитектура,одлична локација,панорамски поглед.Хотелот има ресторан,бизнис центар,интернет,спа центар и затворен базен,теретана,сауна и парна бања-бесплатно.

Хотелот е на 350 метри од гондолата и 800 метра од центарот на Банско Нуди вкупно 205 соби : Студио.апартман со 1 спална Собите имаат кујна, кабелска телевизија, директна телефонска линија,мини бар, сеф,фен за коса,купатило(када и туш) Во студиото може да се сместат 2 возрасни лица и 1 дете. Во апартмани со 1 спална може да се сместат 2 возрасни лица и 2 деца или 3 возрасни лица.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 20.12.2023

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок  по лице на ден, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања,, фитнес, ски гардеробер, интернет.

Попусти и доплати:

Дете до 4,99 год.  – бесплатно
Дете од 5-11,99 год. на дополнително легло – 50% ПОПУСТ

Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 85€ / возрасен 45€/ дете 5 до 11,99 г.

Доплата за вечера : 20€ / возрасен 10€/ дете 5 до 11,99 г.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ И ТА АВТО АТОМ


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *