Вила „Бест“

КСАМИЛ  е едно од најпопуларните туристички места во Албанија.

Освен плажите недалеку од брегот се наоѓаат и четири островчиња до кои се стига со бротче, а два од нив се поврзани со песочна стаза .

 Покрај сето тоа долж брегот лесно ќе пронајдете ресторани со извонредно мени и прифатливи цени.

Вила БЕСТ  – Ксамил е лоцирана на  300 м од една од повеќето плажи во Ксамил, идеално место кое нуди одмор во пријатна и мирна атмосфера.

Вила БЕСТ располага со:

Двокреветни,трокреветни, четворокреветни студиа и четворокреветни апартмани, вкупно 18 сместувачки единици.

Содржини: опремена кујна, бања,ТВ, клима, wifi и тераса.

Што е вклучено во цената

7 ноќи / 8 дена
Деца до 2 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
Климата е вклучена во цената;

Што не е вклучено во цената

Патничко осигурување

Автобуски превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку ГП ЌАФАСАН:

Градови на поаѓање:

Скопје (Hotel Vip) 23:00
Тетово (Vero) 00:00
Гостивар (Bunar Petrol) 00:30
Кичево (Power Petrol) 01:30
Струга (Besijani) 02:00
Трансфери со доплата 10€

Куманово (Makpetrol) 22:30
Штип (Posta) 22:00
Велес (Makperol) 22:30
Градско 22:00

Градови на враќање

Ксамил 17:00
Саранда 17:30
Цена по лице:

Возрасни 50€
Деца 40€

Доколку имате барање за седиште истото се доплаќа 15€

Важно! Сепатува преку граничен премин ќафасан, може и со лична карта

Напомени:

 • Дете до 2 години дозволено да спие со родител на еден лежај;
 • Дополнителен стандарден лежај во 1/2,1/3 и 1/ 4 апп плус 20% од сумата
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на дополнителна смена
 • Климата е вклучена во цената;
 • Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
 • Сместување може да користат само број на лица за кои има извршено уплата
 • Гостите се должни да се грижат за хигиената и интериерот на собите;
 • Сите евентуални штети настанати за време на престојот се на товар на гостинот

Плаќање:

 • Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
 • Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
 • За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *