Вила Лион – Лето 2024 во Никити

Вила Лион се наоѓа помеѓу Никити и Агиос Јоанис Халкидики, со совршен поглед на заливот Торонеос. Вилата располага со паркинг простор за минимум 3 коли, скара, базен со лежалки и чадори, сауна и амам.
Вилата има три ката:

Приземјето нуди пространа кујна со сета модерна опрема вклучувајќи машина за миење садови, трпезарија, спална соба и бања со туш.
Скалите водат до првиот кат каде има кујна, простор за седење, спална соба со два единечни кревети и бања со туш.
Горниот кат нуди главна спална соба и пространа бања опремена со машина за перење.
Вилата е климатизирана, опремена со ТВ, интернет, мрежи против комарци, фен, пегла и даска за пеглање.

Сместување: на првите 2 нивоа од вилата се наоѓа комплетно опремена кујна со трпезарија, дневна соба со аголна гарнитура на извлекување и камин и 2 спални соби со тоалет со туш. На третото ниво се наоѓа спална соба и поголемо купатило со машина за перење. Две спални соби се брачен кревет додека третата е со 2 одделни кревети.

Терасата на третото ниво е со прекрасен поглед кон море и маслинови насади. Кујната е комплетно опремена со шпорет со рерна, фрижидер, микро, машина за садови како и трпезариски простор.

Вилата располага со приватен велнес центар каде гостите може да се опуштат во парно купатило и сауна, а на барање може да се огранизираат и дополнителни услуги како масажа и часови по јога.

Вилата е опкружена со убаво уреден двор каде е сместен базенот со лежалки и чадори. Гостите имаат на располагање тераса за сончање, градинарски намештај, скара, а за најмладите е обезбедено детско игралиште. Достапни се 4 приватни паркинг места а куќните миленичиња се добродојдени.

Вилата е оддалечена околу 750 метри од песочната плажа и шеталиштето во Никити, кое нуди многу супермаркети, локален фармерски пазар секој петок, таверни и барови, додека најблиските пекари се на главниот пат, на неколку стотини метри од сопственоста.

термин:цена во евра
18.5.2024899
25.5.20241059
01.6.20241199
08.6.20241299
15.6.20241459
22.6.20241629
29.6.20241819
06.7.20242079
13.7.20242099
20.7.20242299
27.7.20242299
03.8.20232299
10.8.20242299
17.8.20242079
24.8.20241749
31.8.20241459
07.9.20241299
14.9.20241199
21.9.2024899

Вклучено во цена:

-7 ноќевања во вила Лион (наем)
-Користење на Wi-Fi и клима

Не е вклучено во цена:

-Автобуски превоз – 50 евра по лице, за деца до 11,99 години 40 евра

-Патничко осигурување

-Индивидуални трошоци

-Туристичка такса (околу 1,5 евра од ден)

Вилата има три ката:

Приземјето нуди пространа кујна со сета модерна опрема вклучувајќи машина за миење садови, трпезарија, спална соба и бања со туш.
Скалите водат до првиот кат каде има кујна, простор за седење, спална соба со два единечни кревети и бања со туш.
Горниот кат нуди главна спална соба и пространа бања опремена со машина за перење.
Вилата е климатизирана, опремена со ТВ, интернет, мрежи против комарци, фен, пегла и даска за пеглање.

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1,5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по РЕДОВНИТЕ цени, на вториот термин се добива 10% попуст, за ПРОМО цените нема намалување на споен термин
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на Т. А. Авто Атом.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *