Вила „Мариа“

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море.
Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, сите опремени со клима (5еур на
ден на лице место), мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет ( за
јачината на истиот туристичката агенција не гарантира и не одговара) собите се лоцирани на
прв и втор спрат.
На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина
– Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да
ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
– Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
– Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

7%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 03.05.2023

Опис на сместување

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.jk.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Кујна
  • TV

Превоз
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 
-Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
-Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
-Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
-Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седишт
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
-4:00 Скопје (Дрводекор)
-4:30 Велес (БП Макпетрол, кружен тек)
-5:00 Неготино (БП Неготино)
-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
-2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
-3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *