Вила „Олга“

. Вила Олга се наоѓа на 900м од плажа, во околина на 500м е првата продавница и пекара, располага со простран двор, со играчки за деца. Идеална за оние кој сакаат одмор настрана од градската гужва.
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 28.02.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.03.2023
• -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
• -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
• -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).


Опис на програма
Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.
  Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:

 • туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
  *Превоз
  *Патничко осигурување
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Напомена:
*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

 • Скопје 60€ • Штип 70€
 • Велес 60 € • Радовиш 70€
 • Неготино 60€ • Струмица 70€
 • Граничен премин 60€
  Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
 • Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *