Вила „Посеидон“

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Вилата нема
сопствен паркинг, но на само 30м оддалеченост од Вилата на гостите им е достапен бесплатен
паркинг.  Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студија. За сезона 2023, Вилата
не нуди бесплатни лежалки на плажа. Секое студио има на располагање 2 лежалки, кои ги
зема на користење и на крајот на денот ги враќа во вилата (строго забрането оставање
лежалки на плажа преку ноќ). 


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА 
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ
ОД 62МКД
(напомена: првите два и последните два термина се промо цени и на нив не подложи
попуст) 
ПРОДОЛЖЕН 5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2023, СО 30% УПЛАТА
ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 03.04.2023

Опис на сместување
-Трокреветното студио кое се наоѓа на 3 кат (нереновирано), располага со брачен кревет за
две лица, ( потесен од стандардните лежаи)  и едно единечно легло. Студиото е опремено со
мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, wi-fi,  балкон кој гледа странично
кон море и кон градина.  Користењето на клима уредот е вклучено во цената.
Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица (потесен од
стандардните лежаи) и две единечни стандардни легла. Истите се наѓаат на  приземје – студио
број 2 (без оградена тераса – нереновирано студио), на трет кат – страничен поглед на море со
број 24 и 26 (нереновирани)  и 23 и 25 исто на 3 кат со реновирани тоалети, едно студио на
четврти кат со директен поглед на море – со реновиран тоалет – бр.31 и  едно студио со поглед
на градина кое се наоѓа на трет кат – со реновиран тоалет, број 21. Капацитет на собите е
максимум 4 лица. Надвор од овој капацитет може да се смести само дете до 3,99год. 
Удобности
-Клима
-WI-FI
-Кујна
-TV

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 
 -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице
 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
 Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:
 -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 -4:00 Скопје (Дрводекор)
 -4:30 Велес (БП Макпетрол кружен тек)
 -5:00 Неготино (БП Неготино)
 -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)
 
ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ
 -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

 -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *