Вила “Argiri”

Вила “Argiri” – Скала Потамиа (Golden Beach)
Категорија: Апартманско сместување;
Област: Остров Тасос; Град: Скала Потамиа; Од море: на 5 минути од плажа;
GPS Координати: 40.7147632; 24.7549922;
Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата 7€).
• -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
• -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
• -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
Забелешка:
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.
Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ, Wi-Fi бесплатно
Опис на програма
– 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;
– Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
– Wifi – БЕСПЛАТНО;
– Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);
– Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;
– Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време;
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– Клима – доплата 7€ на ден;

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
Удобности
• Клима
• WI-FI
• Кујна
• TV


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *