Вила „LITCA-2“

Вила ,,LITCA-2“  е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu”, околу 50 метри. од плажа.. Располага со четири-креветни апартмани и три-креветни студија со комплетно опремени кујни и тераси.Во приземјето има две единици еден   петто-креветен апартман и еден шесто-креветен дуплекс апартман.

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

                      – 10 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

                                       *попустот не важи за промо цени

Цени за термини за наем на апартмани/студија

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница  се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
 • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата.
 • АПП БР 1- Високо приземје. Располага со 2 простории .Спална со брачен кревет и тераса, купатило, и соба со два одделни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк. И оваа соба има сопствена тераса.
 • АПП бр 2– На прв кат. Располага со 2 простории .Спална со брачен кревет и тераса, купатило, и соба со два одделни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк. И оваа соба има сопствена тераса
 • АПП бр 3- На втор спрат . Располага со 2 простории .Спална со 2 единечни и тераса, купатило, и соба со два одделни кревети и во истата просторија е кујната. И оваа соба има сопствена тераса
 • СТУДИО бр  4 –На втор спрат. Располага со спствен тоалет,  балкон и соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет и во истата просторија е  и кујната.
 • СТУДИО бр 5 -На втор спрат. Располага со спствен тоалет,  балкон и соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет и во истата просторија е  и кујната

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *