Вила MIA HOME – Полихроно 2024

Во срцето на Касандра, на околу 4 часа возење од Скопје, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно.
Познато е по кристалното, тиркизно море, плитко, создадено за детски водени лудувања, како и по бујната медитеранска вегетација. Тука ќе најдете некои од најубавите плажи на првиот крак на Халкидики, место совршено за семеен одмор. Во можност сте да уживате во големиот број крајбрежни таверни и барови, но и да се прошетате низ околните места и плажи, бидејќи локацијата е навистина идеална. Многубројни супермаркети и пекари ви се на дофат, така што нема да ви недостига ништо. Во Полихроно има аптека и амбуланта, па сигурни сте во секој поглед. Во продолжение ви ја претставуваме вилата „MIA HOME“.

Вилата е реновирана во 2021 година, и располага со 4 студија на прв спрат. Студиата се за 4 лица ( 2 возрасни и 2 деца до 12 години.) Се наоѓа на 120м од плажа. Секое студио има балкон, опремена кујна и тоалет и Wi-Fi.

1 термин01.06-08.06.2024159e
2 темрин08.06-15.06.2024207е
3 термин15.06-22.06.2024260е
4 темрин22.06-29.06.2024398е
5термин29.06-06.07.2024449е
6термин06.07-13.07.2024449е
7термин13.07-20.07.2024538е
8термин20.07-27.07.2024593е
9термин27.07-03.08.2024593e
10термин03.08-10.08.2024593e
11термин10.08-17.08.2024593e
12термин17.08-24.08.2204593e
13термин24.08-31.08.2024538e
14термин31.08-07.09.2024462e
15термин07.09-14.09.2024386e
16термин14.09-21.09.2024273e
17термин21.09-28.09.2024205e

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во вила Мia Home
-Користење на клима

Што не е вклучено во цената

-Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
-Превоз за возрасен повратен билет 45 еур / 35 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 35Еур / 2 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на Т. А. Ескејп Травел


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *