Вила “ZORBAS” – Неа Флогита

Бесплатно сместување за 3то, 4то лице во АПТ /2+2/ 5то и 6то во дуплекс АПТ /4+2/

Вила “Zorbas” се наоѓа на сама плажа во центарот на Неа Флогита. Вилата располага со апартмани со една спална /2+2/, две легла во кујната и брачен кревет во спалната соба во апартманите со една спална. Тесна и долга тераса со страничен поглед кон паркот и рестораните пред плажата, просторна кујна со трепезариска маса. Дуплекс апартман /4+2/ со две одделни спални соби со директен поглед кон плажа и море со голема кујна со трепезариска маса, клуб масичка и голема аголна тераса со директе поглед на море и се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима и    интернет – бесплатни. Апартманите  се наоѓаат на II кат. Апартманите се реновирани и се со добар квалитет на сместување.Гостите со сопствени возила може да паркираат на 20м од вилата.Ви посакуваме пријатен престој.

Early Booking – Leto 2024

5% попуст за уплата до 01.03.24

“Zorbas”
Неа Флогита
термин МАЈЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ
1825010815222906132027031017243107 1421
бр. ноќи 7777777 *7 *7 *7 *7 *7 *7 *777777
АПТ /2+2/ (со 1 спална)95125165205235265500550600600600600600285255215185145105
Дуплекс АПТ /4+2/8510512515518520562067073073073073073021519517515512595
опис на ценовникотцени по лице со превозцени за наем на апартман безпревозцени по лице со превоз

НАПОМЕНА

– Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во апартман со една спална /2+2/ и 5-то и 6-то лице во дуплекс апартман /4+2/ – БЕСПЛАТНО сместување;

– Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Во апартман со една спална кај термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

– Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

– Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

– Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;

– Превозот ги остава/зема патниците на 20м од вилата;

– Wi-Fi интернет и клима – БЕСПЛАТНО!!

– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

– За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

– Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект); – Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *