Лето 2024 Неос Мармарас – Вила Раниа

Неос Мармарас е најголемото приморско село на полуостровот Халкидики, на вториот крак Ситонија. Тоа е најкосмополитното место на Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Вила Раниа се наоѓа на 150м од плажа (3мин пешачење) и на 300м од центарот на градот.

Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани се опремени со сопствена кујна( мини опремена), тоалет, тераси, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.

10% ПОПУСТ ДО 29.02.2024 НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ
РЕЗЕРВАЦИЈА СО 30% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.04.2024

ТЕРМИННАЕМ1/3АПП1/4АПП1/5АПП
19.05.-26.05.20247 ноќи220 176250  200290  232
26.05.-02.06.20247 ноќи260  208310  248360  288
02.06.-09.06.20247 ноќи320  256370  296410  328
09.06.-16.06.20247 ноќи410  328460  368490  392
16.06.-23.06.20247 ноќи450  360490  392510  408
23.06.-30.06.20247 ноќи490  392530  424580  464
30.06.-07.07.20247 ноќи510  408550  440610  488
07.07.-14.07.20247 ноќи560  448590  472660  528
14.07.-21.07.20247 ноќи630  504690  552750  600
21.07.-28.07.20247 ноќи630  504690  552750  600
28.07.-04.08.20247 ноќи630  504690  552750  600
04.08.-11.08.20247 ноќи630  504690  552750  600
11.08.-18.08.20247 ноќи630  504690  552750  600
18.08.-25.08.20247 ноќи590  472650  520710  568
25.08.-01.09.20247 ноќи510  408580  464660  528
01.09.-08.09.20247 ноќи400  320450  360510  408
08.09.-15.09.20247 ноќи320  256370  296470  376
15.09.-22.09.20247 ноќи270  216320  256360  288
22.09.-06.10.20247 ноќи230  184250  200290  232

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања/8 дена
 • Wi fi интернет
 • Клима уред

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса  1.5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ;  деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

НАПОМЕНА

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А АВТО АТОМ.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *