Лето 2024 Полихроно Вила Мескини

Полихроно се наоѓа на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун. Опкружено со бујна медитеранска вегетација, долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Уживајте заедно со целото семејство на убавото осветлено шеталиште покрај морето кое има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, пици и друга брза храна.

Токму затоа оваа година ве покануваме во Полихроно, да уживате заедно со вашето семејство, покрај кристалното море како и многубројните продавници.

Вила Мескини се наоѓа на 70м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно.

10% ПОПУСТ ДО 15.02.2024 НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ
РЕЗЕРВАЦИЈА СО 30% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.04.2024

ТЕРМИНИТЕ ШТО СЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА

ТЕРМИНИ1/2+1АПП1/3+1 АПП
26.05-02.06.2024175 € 157€225 € 202€
02.06-09.06.2024285 € 256€305 € 274€
09.06-16.06.2024385 € 346€405 € 364€
16.06-23.06.2024417€ 375€435 € 391€
23.06-30.06.2024455 € 409€475 € 427€
30.06-07.07.2024515 € 463€535 € 481€
07.07-14.07.2024555 € 499€575 € 517€
14.07-21.07.2024615 € 553€635 € 571€
21.07-28.07.2024615 € 553€635 € 571€
28.07-04.08.2024615 € 553€635 € 571€
04.08-11.08.2024615 € 553€635 € 571€
11.08-18.08.2024615 € 553€635 € 571€
18.08-25.08.2024555 € 499€575 € 517€
25.08-01.09.2024515 € 463€535 € 481€
01.09-08.09.2024455 € 409€475 € 427€
08.09-15.09.2024417 € 375€435 € 391€
15.09-22.09.2024285 € 256€305 € 274€
22.09-28.09.2024175 € 157€225 € 202€

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ;  деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕ

Располага со 8 апартмани, 4 на високо приземје, 3 на прв кат и еден на приземје. Секој апартман комплетно реновиран и е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Користењето на Wi-Fi е вклучено во цена, а клима се доплаќа кај газдите

НАПОМЕНА

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А АВТО АТОМ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *