Родос 2023

Родос е вториот по големина остров на Грција. Должината на крајбрежјето е околу 220 километри. Островот е меѓу поатрактивните во Европа и особено во Грција. Величенствени плажи, кристално чиста вода, прекрасна медитеранска клима, прекрасни пејзажи, традиционална храна – ова се само дел од убавините на островот. Неслучајно е наречен бисер на Грција.

На островот Родос има над 40 плажи – од песок, до школкести и каменити. Најпознатите песочни плажи се Фалираки,Eли бич, Цамбика и Пефки, Плажите на Линдос и Св. Павле се познати со егзотичната пејзажи.Најубавите плажи се наоѓаат на северниот и источниот дел на островот, помеѓу градовите Родос и Линдос.Најпознатата плажа на Родос е познат како Ентони Квин Беј (но се нарекува Фалираки). Станува збор за залив сместен меѓу карпи, со кристално чиста вода и неверојатни бои.Неизбежно е да се видат и плажите кои се наоѓаат на местата каде што се „допираат“ Егејот и Медитеранот. Тука, особено глетките се незаборавни искуства.

Хотелот El Geco ***е сместен во центарот на новиот дел од градот Родос на северната страна на островот и е оддалечен од познатата плажа Ели бич на само  200метри.Располага со двокреветни,трокреветни и четворокреветни студија ,со мини кујна и опрема за приготвување на кафе ,чај…. купатило ,фен,фрижидер,клима уред (вклучена во цена).Од аеродромот хотелот е оддалечен на 15 мин возење.

„HOTEL EL GRECO“ 3*RHODES

ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОКИ ВЕЧЕРА(шведска маса),АВИО БИЛЕТ СОЛУН-РОДОС-СОЛУН, ТРАНСФЕР(аеродром-хотел-аеродром)

*Клима вклучена во цена,шише вода по соба, чаша вино, вклучено во цена за време на вечерата

НАПОМЕНИ :

*ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА(шведска маса)ВО ХОТЕЛ „EL GRECO***RHODES

*АВИОНСКИ ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА СОЛУН-РОДОС – СОЛУН;
*ТРАНСФЕР АЕРОДРОМ – ХОТЕЛ – АЕРОДРОМ;

*ТЕРМИНИТЕ ОБЈАВЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ДЕН НА ПОАЃАЊЕ ;

*ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 3€ НА ДЕН ОД СОБА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА;

*ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕТО Е ВО МАКЕДОНСКИ ДЕНАРИ ПО КУРС 62 ДЕНАРИ ;

*ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА СО УПЛАТА ОД 50% ОД СУМАТА НА АРАНЖМАНОТ, ОСТАТОКОТ 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
*КОГА ИМА ПОПУСТ УПЛАТАТА ТРЕБА ДА БИДЕ ЦЕЛОСНА ДО ДАТУМОТ НА ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТОТ;
*ЗА КОРИСТЕЊЕ НА АРАНЖМАН СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 80 ЕУР ПО ЛИЦЕ;

ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЕЊЕ И ВРАЌАЊЕ НА АВИО КОМПАНИЈА ,АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЊЕ И ВРАЌАЊЕ ВО СОГЛАСНОСТ СО АВИОКОМПАНИЈАТА.

*Можност за доплата на превоз Скопје – Солун(аеродром) – Скопје = 140 €по лице (повратна карта)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *