ХОТЕЛ АРИТИ – Паралија 2024

Хотелот Арити се наоѓа на само 200 метри од песочната плажа на Паралија, наспроти паркот со фонтани и објекти за забава, а во непосредна близина се наоѓа и маркетот ЛИДЛ. Располага со 30 соби, рецепција и кафетерија, во која гостите можат бесплатно да користат безжичен интернет. Собите се опремени со САТ ТВ, клима уред, телефон, како и мини-кујна со основен прибор, сопствен тоалет и тераса (користењето на клима уредот се наплаќа на лице место). Поради завидната локација, комбинацијата на сместување со опремена кујна и хотелска услуга, како и одличната цена го прават овој хотел традиционално чест избор за летување на голем број туристи.

Детален опис на собите:

Двокреветни студија со 2 единечни кревети или 1 дупли кревет во склоп на кујната.
Трокреветни студија со 1 дупли кревет и еден единечен или 3 единечни кревети во склоп на кујната.

Четирикреветни студија со 2 дупли кревети во склоп на кујната.
Двоспален апартман со две затворени спални, една со 2 единечни кревети и една со 2 дупли кревети одвоени со кујна.

Пакет цени

цени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

*10%попуст за резервации и уплати до 20/02/2024*

Термин26.05.02.06.09.0616.0623.0630.0607.0714.0721.07.
Студио (мин. 2 лица)102 еур129 еур139 еур150 еур161 еур161 еур161 еур183 еур194 еур
Термин28.0704.0811.0818.0825.0801.0908.0915.09  
Студио (мин. 2 лица)194 еур194 еур187 еур170 еур161 еур145 еур120 еур100 еур  

Во цената е вклучено:

– 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во дуплекс)
– повратен превоз

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 1,5 € по соба од ден (се плаќа во агенција)

Попусти:
– деца до 2 години: бесплатно(без седиште)
– деца од 2 до 6 години: само превоз 30 €
– деца од 6 до 12  години: 50% попуст
– трето лице во трокреветна соба и петто/шесто лице во дуплекс:50% попуст

– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен
– за само лице во соба со превоз плаќа една редовна цена и плус 50 % од цената за наем на студио

Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 30 € 
– возрасни: 45 €

Наем на студио/апартман

цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

Tермин26.05.02.06.09.0616.0623.0630.0607.0714.0721.07.
Студио   1/2127 еур193 еур204 еур225 еур248 еур259 еур280 еур302 еур302 еур
 Студио   1/3149 еур215 еур226 еур247 еур270 еур281 еур302 еур324 еур324 еур
Термин28.0704.0811.0818.0825.0801.0908.0915.09  
Студио   1/2302 еур302 еур302 еур269 еур248 еур226 еур182 еур139 еур  
Студио   1/3324 еур324 еур324 еур291 еур270 еур248 еур204 еур158 еур  

Во цената е вклучено:

– наем на студио/апартман за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:

-Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

– Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.

– Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.

– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.

– Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.

– Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
– важат општите услови за патување на ТА Авто Атом.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *