Хотел “AMMON GARDEN”- Пефкохори

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”. Хотелски соджини: 27 хотелски соби на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот трокреветни стандарт хотелски соби на I кат. Опремени со мини фрижидер и електричен бокал.  се состојат од брачен и единечен кревет или три единечни легла, клима – бесплатна, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон улицата која води до плажа и одлично уредениот двор со палми и многу зеленило… Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.  Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот..

Early Booking – Leto 2024

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24 | дете до 5 год – БЕСПЛАТНО  |  дете од 5-10 год – плаќа 70€  |  трет возрасен – 50% попуст

“Ammon Garden” 3*
Пефкохори
термин   ЈУНИЈУЛИАВГУСТ
0108152229061320270310172431
бр. ноќи 7НП7НП7НП7НП7нп7НП7НП7НП7НП7НП7НП7НП7НП7нп
Цена по лице  (BB)/275325375395425455455455455455435405375

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;

–  Хотелското сместување е од тип стандард хотелска трокреветна соба (брачен + единечен кревет);

–  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторант “Pink” на сама плажа, со доплата по сопствен избор;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;

–  Клима – БЕСПЛАТНА;

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;

–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за првиот и последниот термин.ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

–  Прво дете до 12 години – БЕСПЛАТНО;

–  Второ дете од 6-12 години – 50% попуст;

–  Трет возрасен – 40% попуст;

–  Доплата за туристичка такса – 3€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *