Хотел CALYPSO – Сивири Лето 2024

Сивири е едно од многубројните туристички селца кои се наоѓаат на првиот крак, Касандра. Поставено на западната страна на кракот, покрај преубавите борови шуми, Сивири нуди повеќе песочни и плитки плажи, и секако едно прекрасно зајдисонце и поглед кон планината на боговите, Олимп. Во близината на Сивири, се наоѓа и античкиот амфитеатар, кој во текот на летните месеци се користи за концерти на познати пејачи од Грција и од Балканот. Сивири е место каде што имате и голем маркет, неколку таверни и секако кафичи кои се поставени токму на преубавата песочна плажа.

Хотел Calypso 3* е поставен во мирно опкружвање со борова шума, во селцето Сивири, на првиот крак на Халкидики, Касандра. Од најблиската плажа е оддалечен 7 мин пешачење, додека центарот на селото каде гостите ќе најдат бројни туристички содржини е на 600м оддалеченост. отелот располага со 22 соби Секоја од собите е опремена со тоалет со туш кадичка или када, клима уред, мини фрижидер со комора за замрзнување, сателитска телевизија, фен, сеф и балкон со гарнитура за седење.

Термин1/2 студио1/3 студио1/2+2 АПП
26.05.24-02.06.24278 е398 e473 e
02.06.24-09.06.24358е498 e598 e
09.06.24-16.06.24398 е548 e648 e
16.06.24-23.06.24438 е598 e698 e
23.06.24-30.06.24458 е623 e723 e
30.06.24-07.07.24498 е673 e723 e
07.07.24-14.07.24538 е723 e823 e
14.07.24-21.07.24578 е773 e873 e
21.07.24-28.07.24598 е798 e898 e
28.07.24-04.08.24718 е948 e1048 e
04.08.24-11.08.24718 e948 e1048 e
11.08.24-18.08.24718 e948 e1048 e
18.08.24-25.08.24558 e748 e848 e
25.08.24-01.09.24478 e648 e748 e
01.09.24-08.09.24378 e523 e748 e
08.09.24-15.09.24318 e448 e548 e
15.09.24-22.09.24278 e398 e498 e
    
    

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања (наем)  со појадок (шведска маса)

-користење на хотелските знаменитости: рецепција, отворен базен, детски базен, лежалки и чадори покрај базен, сала за појадок, Wi-Fi интернет

Што не е вклучено во цената

-Патничко осигурување

-Индивидуални трошоци

-можност за доплата за ручек и вечера во ресторанот на хотелот

-Пијалоци во барот покрај базенот

-Превоз за возрасен повратен билет 50 еур / 40 еур во еден правец

-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 40Еур / 30 еур во еден правец

-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1.5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на Т. А. Авто Атом.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *