Category: Нова Година

 • ИСТАНБУЛ -НОВА ГОДИНА 2024

  ИСТАНБУЛ -НОВА ГОДИНА 2024

  Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата. Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Го обликувале четири силни цивилизации, грчка, римска, византиска,…

 • Нова Година 2024 во БУКУРЕШТ  и откривање на мистичната Трансилванија

  Нова Година 2024 во БУКУРЕШТ  и откривање на мистичната Трансилванија

  Букурешт на прв поглед можеби не изгледа како гламурозен или грандиозен Европски главен град со беспрекорно зачувана архитектура. Но, со причина се нарекувал „Малиот Париз“, скриен во градината на Карпатите, а во денешно време се повеќе може да се нарече „Мал Берлин“ со својот богат културен и ноќен живот. Дали сте спремни за Нова Година…

 • НОВА ГОДИНА ВО БУДИМПЕШТА

  НОВА ГОДИНА ВО БУДИМПЕШТА

  Атмосферата во Будимпешта за време на најлудата вечер во годината е навистина жива. Голем број луѓе се собираат на главните плоштади со цел да ја дочекаат новата година. Кога часовникот ќе покаже полноќ, нивната химна започнува да свири и насекаде се точи шампањ, се прават здравици, луѓето се бакнуваат и потоа уживаат во огнометот. ПРОМО…

 • Нова Година 2024 во Атина

  Нова Година 2024 во Атина

  Атина – Главен и најголем град во Грција, колевка на модерната цивилизација. Атина е космополитски град додека пак старогрчка Атина била моќен град држава родно место на Сократ, Перикле, Софокле. Атина е еден од најстарите светски градови, чија историја бележи преку 3.400г. Градот го добил името по божицата заштитничка Атина. Знаменитостите на Атина се пресудниот…

 • НОВА 2024 ГОДИНА ВО ЗАГРЕБ

  НОВА 2024 ГОДИНА ВО ЗАГРЕБ

  Загреб -главен град на Р.Хрватска и најголем град по бројот на жители. Историски гледано, Загреб израснал од две населби на два соседни рида со поглед на реката Сава, Градец и Каптол. Денес Загреб претставува административен, деловен, културен, сообраќаен и научен центар на Хрватска. Стариот и Новиот град се сметаат за споменици на културата. Уникатниот спој…

 • БЕЛГРАД-2024

  БЕЛГРАД-2024

  ТЕРМИН: 30.12-02.01.2023 Цена на аранжманот: 135 еур / 8.370 ден. за уплати до 01.12.2022 Редовна цена на аранжманот: 145 еур / 8990 ден. БЕЛГРАД – Најголемиот и главниот град на Србија – Белград, носи во себе еден посебен шарм на град кој се има преродено од сопствената пепел. Удобно лоциран на местото каде се вкрстуваат реките Дунав и…

 • Нова Година 2024 во СОКО БАЊА

  Нова Година 2024 во СОКО БАЊА

  31.12-02.01.2024 ПРОМО Цена за уплати до 20.11 Хотел Бањица –259 евра (16.060,00 мкд) Вила Александра 1 и 2 – 239 евра (14.820мкд) ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: Хотел Бањица –279 евра (17.300,00 мкд) Вила Александра 1 и 2-259 евра (16.060,00 мкд) Сокобања е туристичко место кое се наоѓа во југоисточна Србија во подножјето на Озрен планина. Самата…

 • ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА ВО ЕДИНСТВЕНИОТ И НЕПОВТОРЛИВИОТ ИСТАНБУЛ!

  ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА ВО ЕДИНСТВЕНИОТ И НЕПОВТОРЛИВИОТ ИСТАНБУЛ!

  ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 159 ЕВРА ПО ЛИЦЕ Редовна цена: 179 евра 3 Ноќевања План на патувањето: 1 ден 28.12.2023 (четврток) Состанок на групата на дрводекор во 15:00. Тргнување во 15:30. Се патува преку граничниот премин Богородица со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 29.12.2023 (петок) Планирано пристигнување во утринските часови. Во договореното време…

 • ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА ВО ЕДИНСТВЕНИОТ И НЕПОВТОРЛИВИОТ ИСТАНБУЛ!

  ДОЧЕКАЈТЕ ЈА НОВАТА ГОДИНА ВО ЕДИНСТВЕНИОТ И НЕПОВТОРЛИВИОТ ИСТАНБУЛ!

  ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 129 ЕВРА ПО ЛИЦЕ Редовна цена: 149 евра 2 Ноќевања План на патувањето: 1 ден 29.12.2023 (петок) Состанок на групата на дрводекор во 15:00. Тргнување во 15:30. Се патува преку граничниот премин Богородица со попатни паузи и царински формалности. 2 ден 30.12.2023 (сабота) Планирано пристигнување во утринските часови. Во договореното време…

 • MИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-ЏЕНОВА-СИРМИОНЕ

  MИЛАНО-ЛУГАНО-КОМО-ЏЕНОВА-СИРМИОНЕ

  ПРОМО ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 219 евра со задолжителна резервација на пакет на факултативи од 100 евра по лице РЕДОВНА ЦЕНА: 249 евра Италија – земја на пица и паста, земја на мода, култура и неверојатна убавина. Сплет на уметност, традиција и модерно време. Градби и знаменитости кои ќе ве остават без здив. Италија е дефинитивно една од најпосетени земји…