Category: Uncategorized

 • Манастир Тумане

  Манастир Тумане

  ГОЛУБАЧКА ТВРДИНА – СРЕБРЕНО ЕЗЕРО – НИШ ТТермин:18.11 – 19.11.2023 Цена – 3890 денари Организиран превоз од: Виница, Кочани, Штип, Св Николе и Куманово. План на патување: 1 ден (петок) КОЧАНИ – ТУМАНЕ Состанок на групата во 22:40 часот на автобуска станица во Кочани. Поаѓање во 23:00 часот кон Србија (ноќно возење) со попатни паузи…

 • Вила „Ставрос“

  Вила „Ставрос“

  Вила Ставрос се наоѓа во Полихроно – место кое поради својата прекрасна географска положба прерасна во идеална туриистичка дестинација за сите оние кои сакаат да уживаат во песочната плажа со кристално чисто море, се наоѓа на околу 300 метри далечина од прекрасната плажа во мирен дел на Полихроно. Вилата располага со дуплекс апартмани кои се…

 • Вила „Валентини“

  Вила „Валентини“

  Вила Валентини се наоѓа на само 150 метри од песочната плажа во Неа Потидеа.Располага со четирикреветни апартмани на приземје и убаво среден двор каде гоститеможе да уживаат во слободното време. Вилата нуди приватност и комфор. Апартманитесе едноспални, со четири редовни кревети, комплетно опремена кујна со фрижидер,шпорет и кујнски прибор и купатило. Во апартманите има клима…

 • Вила „Мариа“

  Вила „Мариа“

  Вила Мариа е лоцирана во Ксамил се наоѓа на 300м од плажа, до плажа има 7мин пешачење, располага со двор и соби на 2 спрата. Собите се лоцирани на приземје, прв и втор кат. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници. Двокреветните се составени…

 • Вила „Maria“

  Вила „Maria“

  Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла (поставени нови душеци на секое легло во 2021) на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла…

 • Вила „MARIA LUX“

  Вила „MARIA LUX“

  Бесплатно сместување за 3-то лице во студио / 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман со една спална. Вила “Maria Lux ”се наоѓа во центарот на Ханиоти (веднаш до вила Maria) односно на почетокот на Плоштадот и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/3 студио на високо приземје  и 3+2 апартмани со една спална на I и II кат. Вилата е ново изградена…

 • Вила „Ламбов“

  Вила „Ламбов“

  Вила “Ламбов”се наоѓа во новиот дел на Несебар, нa oколу 350 m oд плажа. Располага со 1/2, 1/3 студија , 2+2 апартмани, дополнително легло, бесплатна клима, бесплатен интернет wi-fi, фрижидер, wc, тоалет, крпи за лице и тело, ТВ, гардеробер, сушара, балкони со масичка со столчиња… Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег, поаѓање јули непарни дати, поаѓање август парни дати- 2023

 • Вила „Царевец“

  Вила „Царевец“

  Вила “Царевец” се наоѓа во новиот дел на Несебар, нa oколу 300 m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, 1/2+1 дополнително легло на развлекување. На спрат се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, шпорет, фрижидер, перална за алишта), тоалет, крпи за лице и тело, ТВ, бесплатен интернет wi-fi, гардеробер, сушара, балкони со…

 • Effect Grand Victoria Hotel 4*

  Effect Grand Victoria Hotel 4*

  ULTRA ALL INCLUSIVE 24/7  EFFECT GRAND VICTORIA HOTEL 4* се наоѓа во централниот дел на Сончев Брег, 30м од плажа. Хотелот има уникатна и стилска архитектура, луксузен мебел, висококвалитетна услуга и идеални услови за одмор и рекреација. Хотелот има 3 ресторана ( основен ресторан Victoria и 2 ресторана  a la carte – италијански ресторан Bella…

 • Chaika Beach Resort 3*

  Chaika Beach Resort 3*

  ALL INCLUSIVE !!! Chaika Beach Resort 3* – All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар. Сите соби и студија имаат…