Вила „Валентини“

Вила Валентини се наоѓа на само 150 метри од песочната плажа во Неа Потидеа.
Располага со четирикреветни апартмани на приземје и убаво среден двор каде гостите
може да уживаат во слободното време. Вилата нуди приватност и комфор. Апартманите
се едноспални, со четири редовни кревети, комплетно опремена кујна со фрижидер,
шпорет и кујнски прибор и купатило. Во апартманите има клима која е вклучена во цена,
како и Wi-Fi обезбеден за гостите.

Наем на студио/апартман
Цени за цел апартман за 7 ноќевања без превоз

Во цената е вклучено:

 • наем на студио/апартман за 7 ноќи
 • преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет
  со возрасен
  Доплата за превоз:
 • деца до 1,99 години: бесплатно (без седиште)
 • деца од 2 до 11,99 години: превоз 30 €
 • Лица над 12 години: 45 €
  Во цената не е вклучено:
 • патничко осигурување
 • туристичка такса 0,5 € по соба од ден
  Напомени:
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот
  на престој.
 • Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.
 • Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во
  ваучерот кој го издава организаторот на патување.
 • Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за
  запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот
  на сместување.
 • Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)
 • важат општите услови за патување на ТА Сафари
 • агенцијата поседува A лиценца со регистерски број 13-5233/2

Коментари

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *