Вила „Царевец“

Вила “Царевец” се наоѓа во новиот дел на Несебар, нa oколу 300 m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла, 1/2+1 дополнително легло на развлекување. На спрат се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, шпорет, фрижидер, перална за алишта), тоалет, крпи за лице и тело, ТВ, бесплатен интернет wi-fi, гардеробер, сушара, балкони со масичка со столчиња…

 • НАПОМЕНА
 • –  Цените се дадени по лице, по ноќевање без вклучен превоз; или за апартман + доплата за превоз
 • –   Можност да бираат патниците  колку  ноќевања сакаат да имат-(може да бидат 6,  8,  10, 12, 14 ….. ноќевања
 • –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот  капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО; Дете до 10 години на дополнително легло има попуст -50 % од цената.
 • –  Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Превоз од Прилеп / Кавадарци / Неготино / Велес / Овче Поле / Штип /. Штип / Кочани / Виница / Мак.Каменица / Делчево /.
 • –  Превоз од Струмица / Радовиш / Штип /. Скопје/ Куманово / Штип /.
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  Доплата за превоз повратен билет- 60 € за возрасни / 50 € за деца  до 12 год. Деца до 2 год – бесплатно (без седиште).
 • –  Доплата за превоз билет во еден правец- 50 € за возрасни / 40 € за деца  до 12 год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).
 • –  Резервација за закажување на термин за враќање(туристичка такса)-2 € од особа-(задолжително) -за целиот престој..
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, се напуштаат собите  во 08:00 часот, а се добиваат околу 12:00 часот;
 • –  Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот, постелините се менуваат на 5 дена;

Автобуски превоз Бургас-Поморие-Несебар-Сончев Брег,  поаѓање јули непарни дати, поаѓање август парни дати- 2023


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *